2.Sobotado 02.02.Prosinec
výstava

Vánoce v muzeu

Muzeum Rumburk10:00 hod.30,- a 15,- KčOdkaz
Srdečně zveme na tradiční Řezbaření v muzeu dne 2. 12. 2017 od 9 - 16 hodin, které je pojato v tomto roce jako Živé obrazy v muzeu.
Vánoce v muzeu

Srdečně zveme na tradiční Řezbaření v muzeu dne 2. 12. 2017 od 9 - 16 hodin, které je pojato v tomto roce jako Živé obrazy v muzeu. V rámci expozice vyzdobené v duchu nejkrásnějších svátků roku se návštěvníci setkají s místními umělci - Petrem Havlíčkem, Pavlem Homolkou, Josefem Liščákem, Jiřím Martínkem, Josefem Maštrlou, Jaroslavem Koděrou, Ladislavem Süssem či Bohumilem Tománkem. O dobrý pocit z návštěvy se postarají Gert a Greta. Pro děti je přichystáno malé vánoční tvořeníčko. Úderem desáté trubači slavnostně zahájí rovněž velkou vánoční výstavu varnsdorfského řezbáře Ladislava Süsse Když dřevo ožije. Těšíme se na Vás!

  

Vzpomínáte rádi? Milujete atmosféru adventu a vánočních svátků? Tak právě pro Vás je připravena nová expozice rumburského muzea ve slavnostním duchu nejkrásnějších svátků roku. Jak slavili Vánoce Münzbergovi z hradního hostince na Tolštejně, jak vypadal vánoční stromeček manželů Stradalových v době jejich pobytu ve Vídni či skromné Vánoce u punčochářů, to vypráví rumburská expozice. Prezentuje v úplnosti rovněž vzácné fotografie Vánoc v rodině bývalého ředitele spořitelny Ernsta Winklera. Téma výstavky Vánoce v kuchyni potěší jistě nejednu hospodyňku. Překvapením pro mnohé zůstane autorská výstava varnsdorfského řezbáře Ladislava Süsse. 

akce pro děti, za každého počasí

Oblastní muzeum v Děčíně, pobočka Rumburk

Na Valech 401/4, Rumburk 1, 408 01 Rumburk Rumburk
Telefon:
412 332 194
E-mail:
info@muzeumrumburk.cz
WWW:
http://www.muzeumdc.cz/
GPS:
50.9483032, 14.5564951

Stálá expozice:
Střípky z historie - rozsáhlá zcela nová expozice věnovaná historii Rumburska a blízkého okolí a významným osobnostem lokality

Dlouhodobé výstavy:
Rumburská vzpoura
Výstava betlémů
Míšeňský porcelán - ze sbírek rumburského muzeua, 19. století
Výstava cínových předmětů
Současná produkce kovových knoflíků firmy Tyssa ze Šluknova

Provozní doba

úterý až neděle od 10.00 do 16.00 hodin, mimořádné a badatelské návštěvy dle telefonické domluvy