19.PátekKvěten
kino

Hvězda zvaná Pelyněk

kinosál Domu kultury Střelnice Rumburk16:00 hod.30,- Kčcsfd.cz
Drama / Historický / Válečný
Československo, 1964, 84 min

Režie: Martin Frič
Scénář: Jiří Procházka, Jiří Fried

Hrají: Jiřina Bohdalová, Vlasta Matulová, Rudolf Deyl ml., Jiří Sovák, Radoslav Brzobohatý, Jan Tříska, Martin Růžek, Josef Větrovec, Jaroslav Mareš, Gustav Heverle, Jaroslav Raušer, Čestmír Řanda st., Bohumil Švarc st. a další
Hvězda zvaná Pelyněk

Spolek přátel Rumburku a Dům kultury Střelnice Rumburk

Vás zvou při příležitosti 105. výročí Rumburské vzpoury

na promítání filmu z roku 1964 „Hvězda zvaná Pelyněk“, jehož scénář byl inspirován událostmi Rumburské vzpoury.

 

Inspirován skutečnou událostí, krvavě potlačenou vojenskou vzpourou v kasárnách v Rumburku v roce 1918, realizoval režisér Martin Frič historické drama. Snímek líčí osudy skupinky postav, které se zapletou do osudově tragické vzpoury.

Přestože nejde o dokumentární film historicky odpovídající událostem, jedná se o zajímavé kinematografické dílo šedesátých let s mnoha známými herci, které se natáčelo v Rumburku a kompars dělali rumburští občané.

 

Průvodní slovo a komentář k filmu pan Jiří Sucharda.

bezbariérový přístup, za každého počasí

Spolek přátel Rumburku

Třída 9. května 3/20 Rumburk
Telefon:
778440398
E-mail:
spolekpratelrumburku@seznam.cz
Facebook:
https://www.facebook.com/sp...

Spolek přátel Rumburku je nezisková organizace založená v roce 2013 jako občanské sdružení. Činností spolku je vyvíjení a podpora aktivit směřující ke zlepšení kulturního a společenského klimatu ve městě Rumburk a jeho přilehlém okolí se zvláštním zaměřením zejména na historii a vzdělávání, památky, turistický ruch, veřejnou zeleň, ekologii, děti a mládež a další oblasti, které mohou zkvalitnit život občanské společnosti. Spolek navazuje na tradici vzdělávacího spolku Humbolt, který byl iniciátorem založení městského vlastivědného muzea v Rumburku v květnu 1902.